تبدیل آثار شما به کتاب در اسرع وقت همراه با انجام کلیه مراحل اداری در وزارت ارشاد و خانه کتاب و کتابخانه ملی با کمترین هزینه در تیراژ دلخواه شما

چاپ کتاب در مرکز چاپ و نشر شاپرک

شما میتوانید با مطالعه این سایت تا حدودی به مراحل چاپ کتاب ، روشهای چاپ کتاب ، مزایای چاپ کتاب ، روشهای اخذ مجوز چاپ کتاب ، انواع قرارداد چاپ کتاب و انواع صحافی های کتاب آگاه و مطلع شوید.ما با افتخار آمادگی خود را جهت تبدیل آثار ، دستونشته ها و دلنوشته های شما عزیزان به کتابی ارزشمند و فاخر اعلام مینائیم. چاپ کتاب در تیراژ محدود.ثبت کتاب در کتابخانه ملی .اخذ مجوز کتاب .تبدیل پایان نامه به کتاب.مراحل چاپ کتاب.چاپ کاتالوگ.چاپ دیجیتال . طراحی کاتالوگ . عکاسی صنعتی . چاپ کتاب رمان و شعر . اطلاع از هزینه های چاپ کتاب و بسیاری موارد دیگر مربوط به صنعت چاپ را میتوانید در این مرکز به صورت کاملاً حرفه ای پیگیری نمائید.

مرکز چاپ و نشر شاپرک

با توجه به اینکه این مرکز علاوه بر انتشارات یک واحد چاپ و صحافی مستقل دارا بوده لذا هم از نظر قیمت تمام شده ی کتاب به دلیل بی واسطه بودن کمتر میباشد و هم اینکه چون هزینه ی تمام شده کتاب با تعداد صفحات آن رابطه ی مستقیمی دارد امکان تنظیم جدولی کامل و جامع نمیباشد لذا جهت دریافت هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب میتوانید با تلفن های مرکز تماس حاصل فرمائید.

دوستان عزیز توجه داشته باشند که بیان مطالب زیر صرفا برای ایجاد یک آگاهی در ذهن شما برای موارد موثر در تعیین هزینه چاپ کتاب میباشد. زیرا دیده شده که برخی مراکز اعلام میکنند که اگر کتابتان شعر باشد یا زبان غیر فارسی باشد و یا کتاب حاصل استخراج از پایان نامه باشد هزینه های متفاوتی خواهند داشت و با این ترفندها اقدام به فریب دادن شما مینمایند

در مورد تعیین هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب چند مورد را باید در نظر داشت که به اختصار در زیر ذکر میکنیم:

1- تیراژ کتاب

2- سایز کتاب

3- تعداد صفحات کتاب

4- جنس صفحات داخلی

5- نوع صحافی

6-نوع چاپ

7- تعداد رنگ در چاپ

1- تیراژ کتاب

تعداد جلد کتابی که چاپ میشود در حقیقت از یکسو تعیین کننده ی اصلی میزان مواد مصرفی خواهد بود . این مواد مصرفی عبارتند از مواد چاپی ، کاغذ متن ، نوع مقوای جلد و پوشش آن ، نوع صحافی کتاب و از سوی دیگر تعیین کننده ی سیستمی که در چاپ کتاب مورد استفاده قرارمیگیرد خواهد بود.

2- سایز کتاب

بعد از تیراژ کتاب ، سایز آن دومین تاثیر را در قیمت و هزینه چاپ کتاب دارد. در حقیقت سایز کتاب ابعاد کاغذ مصرفی را مشخص مینماید. مثلا در کتاب هایی که در سایزهای سلطانی کوچک ،رحلی کوچک و رقعی و جیبی کوچک و خشتی کوچک باشند از کاغذ های زیر مجموعه ی سایز 60*90 استفاده میشود و در کتابهایی که در سایزهای سلطانی بزرگ و رحلی بزرگ و وزیری و جیبی و خشتی و بیاضی و جیبی پالتویی باشند از کاغذهای زیر مجموعه سایز 70*100 استفاده میشوند .

3- تعداد صفحات کتاب

در چاپ کتاب در سیستم افست که زینک و بند کاغذ و فرم چاپ مورد ارزیابی هستند تعداد زینکها در سایزهای رقعی و وزیری ، از تقسیم تعداد صفحات بر عدد 8 به دست می آید و تعداد فرم های چاپی از تقسیم تعداد صفحات بر 16 میباشد و تعداد بندهای کاغذ مصرفی از ضرب کردن تیراژ کتاب در تعداد فرمهای چاپی به دست آید. البته تیراژ را بر 1000 تقسیم نمایید بعد در حاصل تقسیم ضرب کنید...

به طور مثال کتابی در سایز وزیری و یا رقعی با تعداد صفحات 384 صفحه در تیراژ 3000 جلد تعداد زینکها و تعداد بند کاغذهای مصرفی آن به صورت زیر محاسبه میگردد:

تعداد زینکهای لازم جهت چاپ متن 48=384/8

تعداد بندهای کاغذ جهت چاپ متن کتاب 72=(3000/1000)*(384/16)

این موضوع جهت چاپ کتابها با سایزهای مختلف نیز صدق میکند ولی اعداد متفاوت میشوند مثلا جهت سایز رحلی تعداد زینکها تقسیم بر 4 و تعداد بندها تقسیم بر 8 و...

ولی در چاپ دیجیتال به این صورت است که هر صفحه یک هزینه ی مشخصی برای چاپ خواهد داشت که این هزینه برای سایزهای متفاوت ، تفاوت خواهد داشت و هزینه ی چاپ کتاب به سه بخش هزینه ی چاپ متن و هزینه ی چاپ و روکش جلد و هزینه ی صحافی تقسیم میشود. و هزینه ی کل از جمع این موارد بدست می آید.

در چاپ ریسو ابتدا تعداد فرمهای چاپی باید بدست آید . در سایز های وزیری و رقعی این تعداد ماحصل تقسیم تعداد صفحات بر 2 میباشد. سپس عد حاصل را برای بدست آوردن میزان کاغذ مصرفی در تیراژ مد نظر ضرب نموده و بر 2 تقسیم مینمایند.

4- جنس صفحات داخلی کتاب

بعد از سایز و تعداد صفحات موضوع دیگری که در هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب تاثیر دارد نوع کاغذ مصرفی میباشد که میتواند از جنس گلاسه های سبک یا کرافت ( کاغذ بافت دارد کرم رنگ ) و یا تحریر ( 70 گرم و یا 80 گرم ) باشد که باتوجه به نوع چاپ و سلیقه کارفرما متفاوت و از جنسهای خاصی استفاده میشود.

5- نوع صحافی

با توجه به تعداد صفحات و سایز کتاب از صحافی های متفاوتی استفاده میشود که معرف ترین نوع و پرکاربردترین نوع صحافیها ، صحافی شومیز ( جلد گلاسه و چسب گرم ) و صحافی جلد سخت ( دوخت فرمهای چاپی و چسب سرد و روکش گالینگور و سلفون دار) که هزینه های متفاوتی دارند.

6- نوع چاپ

منظور نوع تکنولوژی و سیستمی است که برای چاپ کتاب از آن استفاده میشود که انوع مختلفی دارند . چاپ افست ، چاپ دیجیتال و چاپ ریسو میباشد که رویه تعیین هزینه در هر کدام متفاوت میباشد در سیستم افست ، تعداد زینک مورد استفاده و تعداد بند کاغذ مورد نیاز و تعداد فرم های صحافی مورد ارزیابی جهت برآورد هزینه میباشد . در سیستم دیجیتال ، تعداد صفحات و سایز کتاب مشخص کننده اصلی هزینه میباشند و در سیستم ریسو تعداد فرمهای چاپی و تعداد فرمهای صحافی میزان هزینه را مشخص و معین مینمایند.

7- تعداد رنگ در چاپ

در چاپ افست به ازای هر رنگ یک زینک استفاده میشود که هزینه زینک و چاپ جداگانه به هزینه های کتاب اضافه میشود و در چاپ ریسو به ازای هر رنگ یک فرم چاپی جداگانه در نظر گرفته میشود.

و در آخر لازم به ذکر است با توجه به اینکه هزینه چاپ کتابی با 100 صفحه در تیراژ5000جلد با تیراژ 100 جلد با 200 جلد آن و یا کتابی در 100 صفحه با 105 صفحه متفاوت میباشد عملاً امکان تهیه جدولی کامل و جامع برای هزینه چاپ کتاب در تیراژ های مختلف امکان پذیر نمیباشد وبرای این کار میبایست جدولی با تعداد ارقام و سایزها و تیراژهای نامحدود مشخص کرد که عملی غیر ممکن و نامعقول میباشد و شما میتوانید با تماس و استعلام از هزینه ها مطلع شده تا افرادی که در مقام مقایسه با سایر موسسات و ناشرین هستند از تعرفه های ما هم مطمئن گردند ، ولی جهت کسب اطلاعات کاملتر و دقیقتر از هزینه چاپ کتاب در تیراژ مدنظر خود میتوانید با شماره تلفن :66933746 و همراه 09122144600 تماس بگیرید

برای مثال کتابی در سایز وزیری با 100 صفحه و در تیراژ1000 جلد آن حدود 3 میلیون و در تیراژ 200 جلد 1.300 میلیون تومان هزینه خواهد داشت و یک کتاب در سایز رقعی با همین تعداد صفحات یعنی 100 صفحه در تیراژ1000 جلد آن حدود 2.7 میلیون و در تیراژ 200 جلد 1.1 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

کلیه ناشرین و همکاران محترم تهرانی و شهرستانی این امکان را دارند تا از تعرفه های همکاری این مجموعه برخوردار گردند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر انتشارت تماس حاصل فرمایید.

در پایان از دوستان عزیزی که قصد چاپ کتاب را دارند تقاضا میکنیم برای اینکه هم آثارشان از طریق مراکز دلال و فاسد به یغما نرود و هم برای اینجور مراکز خوراک و منبع جدید درست نشود ابتدا صفحه مرتبط با چاپ کتاب این انتشارت را مطالعه نمایند و با دانشی بیشتر اقدام به انتخاب ناشر نمایند;